| skama a întrebat:

am un smartphone de la vodafone si nu stiu cum sa ma conectez la wireless la pc. Treaba sta cam asa, telefonul imi gaseste reteaua mea de internet apoi dau sa ma conectez dar pentru ca reteaua este una securizata imi cere o parola, ei bine aici ma incurc pentru ca nu stiu ce parola trebuie sa introduc. Si inca ceva am un router wireles prin care mi-am conectat netul si la laptop. Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc

1 răspuns:
| 0rlando a răspuns:

Ai nevoie de aceeași parolă pe care o folosești să conectezi și laptopul. Dacă nu o știi, trebuie să retezi router-ul și să-l reconfigurezi, de data asta punând o parolă pe care să nu o uiți.