| Stefan1123 a întrebat:

Am un smartphone Samsung si cand il conectez la laptop imi apare telefonul dar folderul este gol. Care sa fie cauza?

5 răspunsuri:
| Opianne a răspuns:

Sunt mai multe cauze posibile, dar cred că cea mai buna rezolvare ar fi sa mergi pe site-ul celor de la Samsung pentru că trebuie să aibă un software de transfer date între dispozitive

| GdX a răspuns:

Pe ecranul telefonului iti apare ce actiune vrei sa ia. Cand il conectezi la calculator ai 4 optiuni:
1. Transfel media files.
2. Transferring images
3. Conecting MIDI devices
4.Charging.
Tu alegi prima optiune, transfer media. Bafta. Daca nu apare, tragi de sus si iti apare acolo Charging via USB si dai click.

| LPCTSTR a răspuns:

Ești sigur că după ce ai conectat telefonul la PC, ai introdus și parola în telefon?
T
Firmele în telefoanele mai noi implementează această tehnică (nu afișează nimic până nu se introduce parola) ca prevenție împotriva furtului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci când conectezi dispozitivul tău Samsung către un alte device, este important sa-l deblochezi (Introdu codul de acces și/sau amprenta), și selectează ca modul de utilizare USB sa fie in special pentru Transfer de date / Transfer media Files.

Mult succes!

| Bogdan70001 a răspuns:

Pai de la Windows 8 cand il conectezi te intreaba ce vrei sa faci cu el si ai mai multe optiuni. Alegi de acolo ce te intereseaza, sau poti sa alegi si de pe tel