| mihela94 a întrebat:

Am un stick de 8 GB, iar de cateva zile nu mai merge. Cand incerc sa il deschid imi scrie "The file or directory is corruptes and unreadable", sau imi cere formatare. I-am dat formatare, dar degeaba. Stie cineva cum pot rezolva sa-l pot folosi?

6 răspunsuri:
| Bogdannn33 a răspuns:

Ori cauta pe YouTube o solutie, ori cumpara altul... Altceva nu poti sa faci.

| Unicornlover7 a răspuns:

Asta inseamna ca sticul e defect, insa daca zici ca mergea, inseamna ca e virusat. Asta se intampla daca il pui in calculatoare straine. Incearca tu de pe site-ul asta
https://devicebox.ro/......matat.html
si daca tot nu merge du-l la un service si ti-l rezolva ei. Sau cumpara altul, asta daca nu aveai lucruri importante pe el.

| mihela94 explică (pentru Unicornlover7):

Cum ar trebui să formatez stick-ul de 8GB, să folosesc vechiul sistem de fișiere FAT32 ori NTFS?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu merge formatat este bun de aruncat!

| octav005 a răspuns:

Daca ai incercat cu diverse programe de formatare. si tot nu merge. sincer nu prea ai ce mai face cu el.

am avut si eu un card micro-sd de la Samsung de 64 gb. si sa bulit pur si simplu in telefon. i-am dat formatate dar tot nu vrea. deci nu am ce face cu el.