| Galea_Bianca_2000 a întrebat:

Am un telefon Allview X2 Soul Lite, cumparat in luna februarie a anului curent.De curand am inceput sa am probleme mari cu el.I-am dat setarile din fabrica iar la ceva timp mi s-a inchis iar cand s-a redeschis imi spunea ca aplicatii precum:galerie, camera nu sunt instalate afisand in loc de iconite sigla Android.I-am dat din nou setarile din fabrica.Initial,dupa cum esti si normal,nu aveam nicio poza pe el dar a doua zi mi-au aparut. Dupa aceasta resetare am vrut sa imi reinstalez aplicatii cum ar fi 'WhatsApp','Facebook' insa ramaneau la stadiul de 'descarcare'.De altfel, mi s-a intamplat asta si inaintea resetarii cu o alta aplicatie.Am mare nevoie de ajutor.Multumesc frumos anticipat!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Fara supărare marca asta de telefoane nu este o marcă consacrată renumită cum ar fi: Motorola Asus Samsung, cel maibine vindel si i at i unul din marcile care ti am zis. o seara bună.

| untu a răspuns:

Da,telefonul Allview X2 Soul Lite este de proasta calitate si ieftina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce reprezinta Allview este varza made in china. Bucura-te de achizitie.

| Gabi_Gabi_1996 a răspuns:

Trebuie să-i dai un '' Hard Reset '' :
Pasul 1 : Închizi telefonul!
Pasul 2 : Când e închis apeși instant pe butonul '' Power '' și pe butonul '' Volume Up'' și le ții apăsate până intră în '' Recovery Mode '' ( Dacă nu e '' Volume Up '' e posibil să fie '' Volume Down''.
Pasul 3 : Acolo dai din butoanele din volum pe '' Wipe data / Factory reset '' și dai da.
P.S. În urma acestui proces se va da un reset la hard și se va șterge tot de pe el.
Sper că te-am ajutat.

| Galea_Bianca_2000 explică:

Gabi_Gabi_1996 Multumesc frumos! Imi este foarte, foarte frica sa nu il stric mai tare si sa nu mai mearga deloc.I-am mai dat un astfel de reset si tot au aparut probleme, dupa cum vezi.