| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Am un telefon Allview X3 Soul Style si nu vrea sa se incarce, de 3 ore a ajuns abia la 23%.

Ce sa fac?
Cum pot repara situatia?

Mentionez ca l.am resetat.

2 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut
Ai incercat sa schimbi incarcatorul? De unde ai ajuns tu la concluzia ca nu vrea telefonul sa se incarce? In plus, daca nu ar vrea sa se incarce, ar fi de vina bateria sau unde intra mufa de la incarcator, deci, un restart al telefonului nu ar avea efect asupra celor mentionate mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. Am pățit la fel la un Allview P9 Energy Lite. Încărcătorul original se stricase si cu alte incarcatoare încărca la modul 100% in 2 zile, fără exagerare. Având baterie mare, de 4000 mAh, am cumpărat un încărcător de 2A. Si a funcționat... Verifică intai încărcătorul pe alt telefon, vezi daca problema e la cablu sau adaptor. Dacă e la cablu, inlocuieste-l cu altul, s-ar putea mufa sa fie de vina. Iar dacă e de la adaptor, nu ar rămâne altceva de facut decat să-ți cumperi alt încărcător.
Toate cele bune! happy