| maruntzika a întrebat:

Buna,am un telefon Fly e190 vreau sa-mi activez internetul am trimis mesaj la 0101 si l-am activat dar imi spune sa-l configurez manual si nu stiu cum!

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

E prima oara cand aud de firma asta, e ruseasca daca m-am documentat bine, am incercat sa caut un manual sa vad cum este meniul dar fara succes. In principiu ar trebui sa intrii in meniu apoi setari si pe acolo sa ai setari internet sau setari conexiuni de date, si creezi un nou profil cu urmatoarele setari:

configurare manuala

Denumirea profilului / Profile name: Orange IMO
Pagina de start / Homepage: http://wap.orange.md
Purtator date / Data bearer: GPRS
Punct de acces GPRS / APN: wap.orange.md
Adresa IP / IP address: 192.168.127.124
WAP Port (WAP 1. x): 9201
WAP Port (WAP 2.0): 3128
Nume utilizator / User name:Nu scrii nimic aici
Parola / Password:Nu scrii nimic aici

Important

Dupa configurarea telefonului, va rugam sa deconectati si sa conectati din nou telefonul mobil.

Sper sa te descurci, mi-ar fi fost mai usor sa te ajut daca as fi avut idee ce fel are meniul, dar daca ai vreun manual de utilizare citeste-l sa vezi cum poti ajunge la setarile pentru internet sau conexiuni de date.Succes