| HelloImJosephine a întrebat:

Am un telefon Galaxy A7(2018) Recent am facut update la Android 10 si a inceput sa aiba lag dupa. Dupa un timp,s-a rezolvat,nu mai are decat putin. Acum am primit un alt update,e un update de securitate. Ar trebui sa-l fac sau nu? Ar putea sa aiba si mai mult lag dupa?
Scuzati-ma, nu stiu prea multe despre asta...

1 răspuns:
| BL4J a răspuns:

Update-urile sunt niste lucruri foarte importante pentru telefon!
Ele pot imbunatati sau chiar schimba complet telefonul!
In primul rand trebuie sa faci o copie la toate datele de pe telefon (un Backup) probabil o sa il gasesti in setari! (la copiere de rezerva sau ceva de genul).
Poate te intrebi de ce ti-am spus sa faci acel „Backup", acest Backup este foarte important deoarece fiecare update la telefon poate veni cu un risc...
Unul dintre ele..si cel mai rau este sa ti se stearga toate datele de pe telefon (aplicatii,setari, imagini de fundal, poze-daca nu sunt salvate pe cardul de memorie, videoclipuri-daca nu sunt salvate pe cardul de memorie, etc.).Un telefon vine cu mari resposabilitati si daca nu le respecti poti suporta consecinte foarte grave!
Sper ca te-am ajutat! (daca nu stii ce e ala Backup poti cauta pe internet!)