| AlexCucuCg a întrebat:

Buna am un telefon LG E510 cu android am 2 cartele abonament folosesc net boardband merge super si frog cu net nelimitat webnwalk dar imi trebuie setarile pentru Webnwalk... dau funda cui imi zice si merge. mersi mult

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Trimite un SMS gratuit la 969 cu textul "SETARI".

Poti opta sa introduci si manual parametrii generali pentru configurarea telefonului:
Creati un profil cu numele:Webnwalk
APN (Access Point Name):wnw
Nume utilizator:wnw
Parola:wnw
Pagina de start: http://m.webnwalk.ro
Autentificare: Normala

Selectati profilul ca implicit(activ) la setari internet si setari java
Opriti si reporniti telefonul.

In cazul in care ai configurat manual telefonul, nu uita sa accesezi http://mini.opera.com/wnw_ro pentru a descarca si instala Opera Mini Web'N'Walk.

Nota: Daca telefonul tau nu figureaza in lista telefoanelor compatibile cu acest serviciu, nu putem garantata pentru:
- functionarea serviciului WebnWalk
- afisarea corecta a paginilor accesate
- compatibilitatea cu aplicatia Opera Mini si compatibilitatea continutului descarcat din portal.

| AlexCucuCg explică (pentru eucumine010):

Da dar nu pot sa-l setez implicit crying

| eucumine010 a răspuns (pentru AlexCucuCg):

Incearca sa trimiti sms la 969 cu mesajul SETARI. Apoi ei iti vor trimite un mesaj, atunci cand il deschizi te va intreba daca vrei sa salvezi setarile, dai ok si gata. Daca nu, mai incearca sa le faci manual.