| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Samsung. Aseară l-am pus la incarcat si avea 31% baterie, iar dimineață când sa il verific l-am gasit inchis si cu baterie 1%. L-am pus la incarcat si dupa ma uit la contacte, din 100 de nr. de telefon mai aveam doar 22 de numere. Toate contactele mele erau pe cartela... De ce mi-a facut telefonul asa sau ce probleme are?

9 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Daca contactele erau salvate pe cartela, atunci le mai ai inca. Scoate cartela si reseteaza la setarile din fabrica, apoi lasa-l inchis cateva minute, apoi pui cartela si vezi cum este. Daca mai ai ceva pe el si poti recupera, salveaza tot ce poti fiindca prin revenirea la setarile din fabrica se pierde tot ce mai ai pe el. Cel mai bine ar fi sa-ti iei un card de memorie si sa-ti pui acolo: pozele, filmulete etc., deci ce te intereseaza in mod deosebit! Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Caro34):

Tocmai ieri mi l-am resetat din fabrica. Si da, aveam contactele pe cartela. Am dat restart la telefon, am scos cartela, am pus cartela la loc si nimic. Am card de memorie si il folosesc pentru poze etc.

| Caro34 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-l la Service! Este ceva neOK cu el! Seara frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca cineva ti-a umblat in telefon rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eram doar eu cu sora mea in casa.

| Laurentiu340 a răspuns:

Buna incearca cu o resetare din fabrica dar nu inainte sa faci o copie de rezerva la contactele de pe telefon cu aplicatia kies 3 ai incredere si eu am avut un Samsung cu ecranul spart si aveam numere importante pe el norocul a fost ca am putut sa salvez toate numerelewinking succes!

| cercel06 a răspuns:

Incearca si dai o resetare din fabrica
bafta

| Dontaskme2004 a răspuns (pentru cercel06):

Chiar ieri am facut asta, nu o mai fac iar.

| Dontaskme2004 a răspuns (pentru cercel06):

Nu, mersi