| Etro a întrebat:

Am un telefon Samsung ce a întrat în modul siguranță. Am încercat sa îl repornesc, sa îl opresc sau sa țin apăsat pe volum în momentul în care îmi apare logo-ul Samsung însă nu a mers. Ce pot face?

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Toate telefoanele Samsung au o optiune dinainte sa se aprinda ecrenul
sau o combinație magică de taste care trebuie a fi pusa in practica
sau o procedură anume care o pui in practică cauti pe google care e aia
când porneste telefonul in primele 2 secunde trebuie sa faci ceva
si vei ajunge intr-un meniu din care poti să reinstalezi sistemul de operare Android
adică poți formata memoria
si gata direct cum ar fi bios-ul unui calculator
direct din acel bios poti sa alegi să se stergă să se reseteze la setările din fabrică tot telefonul
asta inseamnă că se va face singur ca și când acum ar fi prima zi când l-ai cumpărat

mie imi plece reset-ul aesta pentru că am mult mai multă incredere in el că nu va mai rămâne nici o eroare din ceea ce a fost inainte

| Roberrt21 a răspuns:

Dacă nu a pornit dupa ce l-ai oprit si repornit, ma tem ca sistemul este corupt( nu stiu cum s-a intamplat asta, depinde de la caz la caz) poti incerca :
-resetare din fabrica ( din Recovery) dar se pierd toate datele
-resoftare cu Odin
O zi bună!

| andy62 a răspuns:

Poti reseta din nou toate setarile, totul va functiona bine

| andy62 a răspuns:

Incearca sa dai RESTART