| goodandreea a întrebat:

Am un telefon SAMSUNG GALAXY ACE si am o problema...se descarca foarte repede, iar eu cred ca nu e normal. Adica daca ma joc intr-o zi se termina bateria. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

E smartphone, cat ai vrea sa te tina bateria, 1 saptamana?!
Nici iphone 4s nu te tine bateria 2 zile, damai Samsung galaxy

| Vichtory a răspuns:

Daca e mai vechi inseamna ca chiar bateria sa e slaba, schiba-i alta, mergi in magazine de telefoane si intreaba daca au baterii pentru telefoane SAMSUNG GALAXY ACE.Nu e scumpa. Cealalta noua va avea mai multa putere.
Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| DonBulan0 a răspuns:

Pentru ca jocurile necesita multa energie de exemplu daca joci fifa ala consuma 2% din baterie pe minut telefonul nu are nimica dar jocurile pe care le joci tu consuma mult

| dulcica_6275 a răspuns:

Cred ca e de vina bateria. incearca si cumpara alta noua. daca tot se descarca repede du-l la reparat

| Little Kid [:x] a răspuns:

Eu am Samsung galaxy mini si am aceeasi problema. La inceput telefonul se inchidea. cand avea el chef ca sa zic asa. Am crezut ca e din cauza ca nu am formatat bine bateria. Acum, cum spui si tu, nu mai face "figuri" in schimb se descarca foarte repede. Telefonul il am cam de 5 luni si nu cred ca bateria s-a stricat asa de repede. Cred ca asa sunt telefoanele astea, consuma foarte multa energie pentru ca au mai multe functii. Eu sper ca nu este o mare problema.

| goodandreea explică (pentru Little Kid [:x]):

Si eu am telefonul de 1 luna...si cineva mi-a spus sa il reformatez...am incercat si nu a mers si nu stiu ce sa ii mai fac

| xander a răspuns:

Salut! Si eu am aceeasi problema cu un Galaxy Ace Plus. Il am de 5 luni si acum bateria se termina in cc 5 ore. Precizez ca desi am multe jocuri pe el nu prea le mai folosesc ca sa nu consume baterie. Cand intru la detalii imi apare ca 48% din baterie a fost folosita de celula radio. Ce pot face? Trebuie neaparat sa-mi iau baterie noua?

| Dreamm a răspuns:

Asa patesc si eu cu telefonul meu Samsung Galaxy Mini.Cand intru pe internet sau cand ma joc un joc(actual ma joc NFS Shift pe telefon) si se descarca foarte repede. Poate asa patesc toate smart-phone-urile desi au o baterie mare, se descarca foarte repede.Eu asta cred ca asa e la smart-phone se descarca foarte repede bateria, chiar daca ti-ai lua o baterie noua, tot la fel va face.Incearca sa nu te mai joci des pentru ca daca tu incarci telefonul foarte des pot aparea defectiuni atata la baterie cat si la mobil.Bafta si sper ca te-am ajutat.big grin

| Dreamm a răspuns:

Asa patesc si eu cu telefonul meu Samsung Galaxy Mini.Cand intru pe internet sau cand ma joc un joc(actual ma joc NFS Shift pe telefon) si se descarca foarte repede.Poate asa patesc toate smart-phone-urile desi au o baterie mare,se descarca foarte repede.Eu asta cred ca asa e la smart-phone se descarca foarte repede bateria,chiar daca ti-ai lua o baterie noua,tot la fel va face.Incearca sa nu te mai joci des pentru ca daca tu incarci telefonul foarte des pot aparea defectiuni atata la baterie cat si la mobil.Bafta si sper ca te-am ajutat.big grin

| Kitty_3832 a răspuns:

Si eu am un Samsung galaxy ace, de 2 saptamani, mi-am scos aplicatii dar am incercat sa nu le folosesc deloc intr-o zii. si s-a descarcat. e adevarat ca smartphone si consuma mult, dar nu e bine sa consume fara sa il folosesti. daca imi iau Samsung galaxy s III trebuie sa fiu tot cu incarcatoru dupa mine atunci. laughing. o prietena are iphone si daca nu umbla pe el nu se descarca.dar la mine difera. nu ar avea rost sa schimb bateria daca l-am luat de 2 saptamani...

| arnold26 a răspuns:

Buna am si eu un SAMSUNG GALAXY ACE si am o problema.....cand imi pui telefonul la incarcat mi se stinge si imi apare pe ecran bateria aceea da cu un semn din ala de avertizare cum ca nu mi se incarca...tin sa mentionez k si prin cablu usb patesc la felsadce sa fac spuneti-mi va rog