| VannEe a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy si de cate ori introduc cablul USB imi arata ca telefonul se incarca.Ma intreb daca afecteaza cu ceva telefonul faptul ca il las un timp conectat la USB, timp in care se incarca. E normal sa se intample asta?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Da, este normal.

8 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Problema este ca prin USB se incarca extrem de greu, iar bateria tine mai putin la o astfel de incarcare.
Nu sunt probleme, insa daca nu exagerezi cu decuplatul si cuplatul USB-ului.

| bebitzu a răspuns:

E normal, telefonul primeste curent si iti arata ca se incarca, insa curentul primit de la calculator este mult mai mic decat cel de la priza unde conectezi incarcatorul. In mod normal nu se intampla nimic rau daca il lasi mai mult timp conectat la calculator dar sa nu iti faci sperante ca s-ar putea incarca mai repede decat de la priza prin incatcator.

| NarcyNarcisa a răspuns:

Da e normal.Telefonul se incarca prin cablul usb.Nu te ingrijora

| Scândură a răspuns:

Buna! Da, am si eu unul si fix asa face! Nu-i nimic in neregula, lasa-l sa se incarce, nu dauneaza!

| VannEe explică:

Ok,multumesc tuturor pentru raspunsurihappy

| melisameli13 a răspuns:

Lol nu se intampla nimic asa e si la mp4 meu nu-ti fa griji happy

| KatherineMe a răspuns:

Da,cel putin asta mi se intampla si mie la toate telefoanele avute pana acum.

| andeiw2010 a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic telefonul. pe semne ca mufa ce la cablul de incarcare este la fel ca cea de USB. si este o metoda in caz ca iti pierzi incarcatorul poti sal incaci de la calculatorbig grin