| lovepink_2463 a întrebat:

Am un telefon Samsung s5230. E luat de la Orange la liber, dar eu sunt pe Vodafone.Am 2 cartele de Vodafone, dar nu-mi recunoaste decat prima cartela, cea care am bagat`o prima data in telefon.Am incercat si cu cartela unei colege, dar tot nu-mi merge, imi cere cod.Azi am intrat la setari, la securitate si acolo este optiunea "Blocare sim" si e pornit, iar daca dau oprit imi cere cod.Stie cineva codul? Am cautat si pe net, dar nu am gasit nimic.Trebuie sa merg la magazinul de unde am achizitionat telefonul pentru a le cere codul? Multumesc

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal este daca ti-a recunoscut prima cartela trebuia sa ti le recunoasca si pe celelalte.Mergi acolo de unde l-ai cumparat si spune-le problema.

| Deutssa_4531 a răspuns:

Nu.
Treb. sa deblochezi telefonul.
Costa intrea 10 (o suta de lei) -50 (cinci sute de lei)