| anonim_4396 a întrebat:

am un telefon Sony Ericsson Xperia Arc S cu versiune Android 2. 3. 4 Gingerbread cu numarul de compilare 4. 0. 2. A. 0. 62. Pana acum cateva zile aveam numarul de compilare 4. 0. 2. A. 0. 42 si il aveam rootat. Dupa ce i-am facut update la versiunea care o am acum mi-am pierdut root-ul si nu il mai pot roota nici cu metoda care am mai folosit-o(Super One Click) si nici cu alte metode. Am citit pe net ca numarul de compilare care il am acum nu poate fi rootat deloc. Mentionez ca in mai putin de 2-3 saptamani imi vine update-ul pentru Android 4. 0 Ice Cream Sandwich. Sa fac un downgrade la numarul de compilare precedent sau sa astept Android 4. 0? Nu stiu cum as putea da downgrade, daca cineva imi poate explica dar fara sa pierd aplicatiile si setarile. Cand o sa am Android 4. 0 voi putea face root din nou? Sunt incepator in Android asa ca nu stiu prea multe.

1 răspuns:
| TzP a răspuns:

Nu ma ajuta chiar nimeni? Hai ca deja imi pierd increderea in TPU dupa cateva intrebari fara raspuns sad.