| Miriam04 a întrebat:

Am un televizor cu tub Thomas model 51 TCB 063 TX si o telecomanda universala LG si nu stiu cum sa o setez.
Am cautat pe internet si tot spunea ceva legat de butonul set si telecomanda mea nu il are.
Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Fiecare telecomanda universala are propriile proceduri pentru detectarea dispozitivelor la care se poate folosi. Ne spui modelul de telecomanda LG si noi incercam sa te ajutam.
Daca nu recunoaste televizorul, atunci va trebui sa cauti alt model compatibil:
http://telecomenzi-shop.ro/......-1136.html