| ami111 a întrebat:

Buna, am un televizor Horizon.
Am fost cu el in service deoarece nu se mai vedea nimic pe ecran dar se auzea.
Cauza ar fi fost ledurile televizorului. Le-am schimbat. Dupa schimbarea ledurilor se vad pe ecran niste dungi orizontale. De la ce s-au produs? Exista vreo rezolvare? Cum il pot repara?

Multumesc.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar ai fost cu el in servis nu l ai verificat cand l ai scos de la ei? Trebuia schimbat tot panelul ecranul nu ce au facut ei treabna de mîntuială cîrpeală, suna i si spune le ca nu l au reparat bine, inca este in garantie.