| Alina_Andreea_Anuta_1986 a întrebat:

Am un televizor LG si am uitat parola cu care intru la setari. Mentionez ca e schimbata din 0000. Cum as putea sa resetez televizorul deoarece vreau sa-i dau cautare automata la programe si imi cere codul? Multumesc!

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Tu nu mai poti face nimic! Il duci la un service si ei s-ar putea sa reuseasca sa-l reseteze facandu-i update la firmware!

| alii98 a răspuns:

Cauta prin setari resetare

| mlfz13 a răspuns:

Cauta in manualul tv-ului... trebuie sa fie o sectiune in care sa ti se dea posibilitatea de a 'reseta' parola sau de a 'forta' schimbarea ei. Daca nu ai manualul, cauta-l pe site-ul producatorului dupa modelul exact al tv-ului.

| Alina_Andreea_Anuta_1986 explică:

Multumesc celor ce ai raspuns dar am rezolvat, am gasit raspunsul pe un site in engleza...acolo unde trebuia sa introduc parola de 4 vifre am apasat pe mute de 3 ori simi-a dat sa introduc o parola de 6 cifre, si scria acolo sa introduc129472, apoi o parola noua, eu am scris 0000 si s-a resetat! ieeee Bafta si la altii cu aceeasi problema!

| Alina_Andreea_Anuta_1986 explică (pentru mlfz13):

Asa este, multumesc! Am fortat resetarea ei prin apasarea de 3 ori tasta,, mute '' si apoi am introdus un cod din 6 cifre gasit pe net pentru LG 129472 si a mers!