| QwyQwy a întrebat:

Buna,
Am un TV HITACHI CX21F60S care nu mai merge. Cand il bag in priza si il aprind de la butonul teleizorului se aude un ticait continuu si constant cam la fiecare secunda, iar in momentul cand vreau sa il pornesc sa ma uit la el imaginea ramane neagra (sunet nu stiu daca are pentru ca nu am avut antena in el cand l-am probat ) mai multe detalii nu va pot pentru ca asa l-am primit gata stricat. As vrea sa imi spuneti ce ar putea avea si daca s-ar mai putea face ceva pentru el sau nu si daca s-ar merita.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Tiayth a răspuns:

Daca e in garantie du-te cu el la magazinul de unde l-ai luat, daca nu du-te la un service specializat ca iti zic ei ce are si daca poate fi reparat sau nu

| rotarutiberiu99 a răspuns:

Verifica tranzistori finali de preferat ar fi cu un aparat de masura iei chiar daca nu par ca sunt arsi pot fi defecti.