|

Bună! Am un videoclip de 6 minute pe un telefon J7 2016 dar nu mi-l deschide. Și nu știu cum să fac sa mi-l deschidă.

3 Raportează Evaluează
3 răspunsuri:
| a răspuns:

Poate că playerul video al telefonului nu suporta formatul respectiv sau nu are codecurile necesare.
Încearcă să instalezi VLC player de pe magazin play și să deschizi video de care ai spus cu el.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Daca videoclipul a fost facut cu telefonul, atunci ar trebui sa se deschida. Daca e facut cu telefonul si nu se deschide, e posibil ca fisierul sa fie corupt. Daca e luat de pe net sau din alta parte, e posibil sa fie facut cu alt mod de comprimare, cu alt codec si atunci pentru a-l vedea, fie se instaleaza in telefon un player video care poate decoda acel fisier, deci se incearca mai multe playere video, cum ar fi xplayer, vlc si altele din GooglePlay, fie se descarca intr-un calculator si se vede acolo, (si aici cu conditia ca playerul folosit sa poata citi acel fisier video, adica sa aiba codecul corespunzator instalat), sau se poate folosi in pc un convertor video care sa schimbe codarea clipului cu alta codare compatibila cu playerul telefonului.

| a răspuns:

Daca nu e un clip privat, il poti incarca pe un site de conversie online si il descarci in alt format care sa fie compatibil cu playerul telefonului. exemplu http://video.online-convert.com/convert-to-mp4
(nu l-am folosit niciodata ca sa pot spune daca e ok sau nu)