| Buliga_Sebastian_D_1999 a întrebat:

Am un WIKO CINK PEAX2, l-am cumpărat de la o persoană. Și este crăpat și merge doar un sfert de touchscreen, e posibil să nu fie din cauza toch-ului și să fie așa pentru că a prins aer sub sticlă?
MENȚIONEZ! nu am folie de sticlă, iar touch-ul de sub sticlă este impecabil! :O

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Daca nu are folie de sticla, eu zic ca touch-ul s-a spart cu tot cu sticla de deasupra, iar ce numesti tu "impecabil" este de fapt displayul.

| Buliga_Sebastian_D_1999 explică (pentru tpuuser999):

Deci touch-screen-ul și display-ul nu e aceeași chestie?

| tpuuser999 a răspuns (pentru Buliga_Sebastian_D_1999):

Exact. Uite aici exemple: https://www.gsmnet.ro/cauta/wiko

| Buliga_Sebastian_D_1999 explică (pentru tpuuser999):

Mersi frate, dar am nevoie de display pentru al meu, pentru WIKO CINK PEAK, de unde găsesc?

| tpuuser999 a răspuns (pentru Buliga_Sebastian_D_1999):

Din pacate nu cred ca se gaseste la noi. Vezi la cateva serviceuri, ca oricum tot acolo trebuie sa ajungi ca sa ti-l montezi sad