| SnoopDogg12345 a întrebat:

am un xBox360 cu kinect etc. Am fost in vacant vreo 2 sapt si cand m-am intors, dau sa ma joc dar cand il pornesc : face un zgomot mare ventilatorul, butonul se face rosu, sta asa 10 sec, nu poti sa ii faci nik. L-am dus la un prieten si cica e arsa placa de baza si costa mai scump decat un xbox nou.

Asta e problema? Nu poate fii reparat?

2 răspunsuri:
| Radu_Andrei_1990_qNnT a răspuns:

Buna. Este din cauza ca nu la-i mai folosit de mult si de asta nu se mai deschide e din cauza setarilor din software asa mi-s-a intamplat si mie cu Calculatorul trebuia sa intru in BIOS si sa schimb niste chestii pe acolo.Doar ca pe xbox eu nu prea stiu.Roaga un specilist in xbox sau un IT-ist specialist in chestiile astea

| MarcoMC123 a răspuns:

Da...e adevarat, placa ta e arsa. daca vrei mai multe informatii cauta rrod sau red light of death pe internet.