| r2222 a întrebat:

Am URGENT nevoie de un sfat cv.Am un iphone 6 si tocmai ce am instalat o aplicatie music nu stiu cum, mi-a aprtut o reclama, am iesit din aplicatie apoi telefonul s-a blocat si s-a inchis cred.Ideea e ca butonul home nu mi functioneaza si daca ecranul e inchis nu stiu cum sa l reporneasc.l am băgat si la incarcat....scoate sunetul acela care iti confirma ca s-a conectat la încărcător. Doar atat.Ce pot face. Ajutati mă va rog!

11 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Buton home + buton power. le apesi in acelasi timp 10-11 sec.
asa faci reset din butoane. insa vei pierde toata informatia din telefon.
daca nu merge asa ai optiunea sa il conectezi la pc prin intermediul itunes si sa il restaurezi. de asemenea pierzi info din telefon. in plus, daca folosesti itunes si iti da eroare e posibil sa nu mai ai ce face cu telefonul.
a treia solutie si cea mai scumpa e sa mergi la Apple.

| r2222 explică (pentru gelu1970):

Păi as fi vrut sa pot da restart, dar am butonul home defect si nu merge.Mie mi se pare ciudat ca totul s-a intamplat asa, imediat. daca ma apez, telefonul șină si d astea mi e frică să nu se fii ars cv nu stiu.

| r2222 explică (pentru gelu1970):

Deci a asta mă enervează...ca nu inteleg de ce totul merge perfect, primesc notificări si toate astea.dar ecranul nu se aprinde

| gelu1970 a răspuns (pentru r2222):

Ai optiunea sa restaurezi iphone cu ajutorul Itunes.

| r2222 explică (pentru gelu1970):

Voi face asta. Deocamdata ma chinui sa il instalez pe laptop si nu merge.Am incercat si pe un HP si pe un Toshiba.Multumesc mult! happy

| gelu1970 a răspuns (pentru r2222):

Cum sa nu mearga sa instalezi itunes? Ai teamviewer instalat? Vrei sa te ajut?

| r2222 explică (pentru gelu1970):

Am reusit sa l instalez.Dar stii cumva cum il conectez la itunes fara sa confirm asta de pe telefon. Daca ecranul nu functioneaza nu pot sa confirm accesul.Si atunci nu se poate conecta la itunes de pe laptop ca sa i dau restart

| gelu1970 a răspuns (pentru r2222):

Pffff. asta da...e o problema.

| r2222 explică (pentru gelu1970):

Oricum multumesc pentru sfaturi!

| gelu1970 a răspuns (pentru r2222):

Pentru nimic. daca imi vine vreo idee iti scriu.
ptoblema cruda e sa nu fie retroiluminarea display.

| r2222 explică:

Aparent primesc si notificari fara sa se aprinda ecranul