| David97tpu a întrebat:

Am vrut sa instalez windows 7 de pe un stick bootabil,am facut stickul bine zic eu si dau sa booteze la bios usb, se copie fisierele..se instaleaza apoi cand isi da restartul o ia iar de la capat(apare sa selectez limba,partitiile,etc)...ce e de facut?
dvd-uri nu citeste oricum
va rog sa ma ajutati, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ursey a răspuns:

Salut,fa asa cum ti-am zis eu.Cind instalezi windows de pe disc il poti lasa in pc cit vrei, dar cu stick-ul e altfel cind va ramine ultima etapa si se restarteaza scoate stick-ul, asa am patit si eu cind am instalat prima oara de pe stick.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Windows sa fie nemodificat
ca sa il pui pe usb foloseste utilitatea oferita de Microsoft: windows7 usb dvd download tool
tine cont ca e mult mai fiabila o instalare de pe cd sau dvd.

| ursey a răspuns:

Deci ca sa stiu primul lucu daca placa ta are tasta de boot de obicei este F12 da difera de la placa de baza da daca nu are faci in felu urmator dupa ce instaleaza primul set dupa primul restart intri in bios si ii schimbi ordinea de boot si ii pui hdd-u primul si dai drumu mai departe si iti merge fara probleme

| ursey a răspuns:

Daca ai tasta de boot e mai simplu lasi ordinea de boot cu HDD primul din bios si cand incepi sa instalezi apesi tasta de boot alegi USB-u si ii dai drumu la instal si dupa primul restart pleaca singur mai departe fara probleme

| ursey a răspuns:

Scuze de lipa de R si S am tastatura noua si trebuie sa dau cu ciocanu in ea sa scrie literele astea 2 o schimb maine

| Peter920 a răspuns:

Salut,cind se restarteaza pc-ul scoate stik-ul si dupa aceia pc-ul va face totul singur, tu trebuie doar sa astepti. funda