| Mikutza98 a întrebat:

am windows 10 si vreau sa imi descarc viber pe pc. Dar cand pun ca am deja cont pe telefon si imi pun numarul de telefon imi zice ca trebuie sa ma conectez la internet dar internetul merge. ce sa fac?

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai uitat parola sau emailul

| Mikutza98 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa vie um sms pe telefon cu un cod
dar mesajul nici nu vine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici virusi pe telefon, nici eu n-am primit de la Vodafone cand am avut virusi instaleaza antivirus

| Mikutza98 explică (pentru anonim_4396):

Am Samsung galaxy j5. Telefonul nu are virusi
Windowsul are doar 2 zile de cand e instalat
Problema nu e de la telefon. e ceva de la calculator. zice ca nu e conectat la internet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheama-i pe cei la ce firma care ai internetul

| Mikutza98 explică (pentru anonim_4396):

Internetul merge foarte bine. stau pe Facebook. pe skype pe Instagram
dar cand vreau sa trimit mesaj cu cod pe telefon scrie ca nu am net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica mai mult ca sa vad care e problema ce s-a intamplat si mers inainte

| Mikutza98 explică (pentru anonim_4396):

Am viber pe telefon.
pana acum am vut instalat windows 8.1 la calculator. si mi-am scos si viberul. mergea tot normal
acum am schimbat windows 10. mi-am scos viberul
acolo trebuie sa aleg tara si sa pun numarul meu de telefon ca sa imi vie pe viberul din telefon un cod
dar eu cand pun numarul de telefon si apes * mai departe* imi scrie ca nu se poate face legatura. sa aprind netul si sa incerc din nou. dar de fapt netul merge

| VinHaus a răspuns (pentru Mikutza98):

Poate are in vedere internet-ul de la telefon.

| VinHaus a răspuns (pentru Mikutza98):

Nu merge sa-ti scriu in privat, zi-mi ce poza ai pe Facebook si vb acolo.

| Mikutza98 explică (pentru VinHaus):

Tu cum esti scris pe Facebook? Te caut eu
Si ce poza ai? Ca sa te cunosc laughing

| Mikutza98 explică (pentru VinHaus):

Zimi cum esti scris pe Facebook...te caut eu
Si zi-mi ce poza ai ca sa te gasesc

| VinHaus a răspuns (pentru Mikutza98):

Cauta VinHaus, poza e un logo cu VH

| Mikutza98 explică (pentru VinHaus):

Tot nu gasesc
Eu am poza intr-un maiou si pantaloni scurți
Si sunt cretoasa
Rodica Lungu
Din Nisporeni
big grin

| VinHaus a răspuns:

Probabil trebuie sa te conectezi de pe telefon la internet si apoi sa scanezi un qr code cu ajutorul telefonului.

| VinHaus a răspuns:

Ne poti trimite un screenshot?

| Mikutza98 explică (pentru VinHaus):

Pot dar e in rusa....nu o sa intelegi

| VinHaus a răspuns (pentru Mikutza98):

Imi poti trimite ca inteleg rusa.