| floringabor a întrebat:

Buna Am Windows 7 si cand maresc un folder sau il micsorez cu mausul mi se maresc si mi se micsoreaza toate (orice folder, Computer, Libraries" As vrea ca sa le pot face de ce dimensiune vreau la fel ca la windows XP. Nu stiti daca se poate face ca atunci cand maresc sau micsorez dimensiunea unui folder cu mausul "" sa se schimbe doar folderul la care umblu cu mausul, iar celelalte sa nu isi schimbe dimensiunea?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca am inteles. Zici de fereastra folderului cand il deschizi! Nu cred ca se poate asa ceva. Cum il faci pe unul asa se vor deschide si celelate. Daca, insa, deschizi doua foldere unul dupa altul, fara s-l inchizi pe cel anterior, poti sa-l faci pe unul mai mic si pe altul mai mare.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te auzi ce spui? Un folder are marimea data de fisierele pe care le contine. El nu poate fi marit sau micsorat.

| Danzell a răspuns (pentru Salontanul):

Cred ca se refera la pictograma folderului

| Salontanul a răspuns (pentru Danzell):

In cazul asta nu poate face nimic. Se pot mari sau micsoara doar toate sau nici una.

| floringabor explică (pentru Salontanul):

M-am referit cand maresti si micsorezi folderul cu mausul pe marginea lui cu semnul < - > atunci cand folderul este deschis

| floringabor explică (pentru Salontanul):

Da. La asta m-am referit

| Salontanul a răspuns (pentru floringabor):

Cred ca am inteles. Zici de fereastra folderului cand il deschizi! Nu cred ca se poate asa ceva. Cum il faci pe unul asa se vor deschide si celelate. Daca, insa, deschizi doua foldere unul dupa altul, fara s-l inchizi pe cel anterior, poti sa-l faci pe unul mai mic si pe altul mai mare.

| floringabor explică:

Ma refer la cat de mare este folderul pe ecran atunci cand este deschis, adica atunci cand un folder deschis il maresti si il micsorzi tinand mausul pe marginea folderului