| TechHelper a întrebat:

Am Windows 8.1 si m-am logat pe Contul Microsoft, Cand descarc o aplicatie de pe Windows Store primesc eroarea
("This PC does not meet the system requirments, Check Windows Update") Am activat serviciul Windows Update dar problema perisista, Am facut mai multe sa rezolv dar nu s-a rezolvat nimic tot aceia, Alte aplicatii nu imi se descarca decat Twitter si Facebook Messenger (Facebook Messenger cand ma loghez pe contul Facebook Imi apare Ecranul Start dau inapoi iar dispare, Cum scap de problema Facebook Messenger, de Sound Recorder si de Windows Store, FUNDA

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi dacă...
„This PC does not meet the system requirments..."
înseamnă că nu face față din punct de vedere hardware. Mai pune-i RAM, altă placă video... vezi ce spune mai concret că nu e suficient.
De asemenea, verifică să ai toate driverele perifericelor instalate și la zi. Uneori, poate proveni și de la asta acest tip de eroare.

| TechHelper explică (pentru mihai69):

" MAI PUNE I RAM, ALTA PLACA VIDEO...,,

RAM ul cu placa video e ok

| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! Verifica daca corespunzi cerintelor, fii sigur ca ai instalat.net framework 4.0, 3.5, 2.0, si visual c++ 2005, 2008, si 2010. Bafta!

| TechHelper explică (pentru PrecizeEveR):

Nu am NET Framework am incercat 4.0, Degeaba, imi spune ca o versiune mai veche de NET Framework e instalat si nu pot scapa de el, deci primesc eroarea: 1. Microsoft.NET Framework 4 is already a part of this operating system. You do not need to install the.NET Framework 4 redistributable,

| TechHelper explică (pentru TechHelper):

Am Microsoft Visual 2005 acum si NET Freamework 3.5

| TechHelper explică:

Nu s-a rezolvat nimic dintre ei, Cu altceva nu se poate face