| alexy19a a întrebat:

Am windows xp pe un laptop si cand se deschide dupa faza cand se incarca windows isi da singur restart.
se deschide, apare marca laptopului, apare ca a fost o problema la oprire si imi da cele 4 variante, start windows normaly, si modurile celelalte. Ce trebuie de facut? Cand se incarca chestia cu wind isi da restart.
DAU FUNDA1

Răspuns Câştigător
| Tagaso a răspuns:

Nu e din bios, ai driver incorect care da restart, în loc de blue screen, solutia ar fi dezinstalarea driverului. Daca l-a instalat la service ar trebui sa ai garantie.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul!

| Tagaso a răspuns:

Dai pe Last known good configuration

| alexy19a explică (pentru Tagaso):

Da legat de asta am uitat... Si asta e pentru pavel(Am wind pus de 3 zile de la un service la care il pun mereu si e cel mai bun din orasul meu ) acum revin la Last Known good configuration.
Orice dau, safe mode etc. cand se incarca stema cu Windows xp(professional edition parca) in cazul meu se restarteaza, nu merge cu nimic. Sa fie din bios?

| alexy19a explică (pentru Tagaso):

Pai... Si acu` ce e de facut? Sa ma duc cu laptopul la service?

| Tagaso a răspuns (pentru alexy19a):

Ai cumva Live cd cu windows xp? Cum vrei să-l dechizi să dezinstalezi drivereul? Ai CD cu windows pentru reparare? Dacă nu ai așa ceva trebuie să-l duci înapoi la service.

| Tagaso a răspuns (pentru alexy19a):

Nu e din bios, ai driver incorect care da restart, în loc de blue screen, solutia ar fi dezinstalarea driverului. Daca l-a instalat la service ar trebui sa ai garantie.