| GeorgeKeyo a întrebat:

Buna amici TPU am o intrebare
as vrea sa imi cumpar un
calculator de gaming Quad Core I5-2400, 4Gb DDR3, 500Gb, Placa Video 1Gb
specificatii :
Procesor
Model Procesor Intel Quad Core i5-2400
Frecventa procesor (GHz) 3. 4Ghz
Alte specificatii 6MB Cache, 4 nuclee
Placa De Baza
Model Gigabyte GA-H61M-DS2
Video dedicat
Placa Video 1Gb GDDR3
Sunet integrat Realtek ALC887
Retea integrata Intel 10/100/1000
Chipset H61 Express
Memorie
Capacitate RAM 4GB
Tip RAM DDR 3
Unitati De Stocare/Optice
Capacitate HDD 500GB
Interfata HDD SATA
Unitate optica DVD-RW

oare sa il cumpar? are pretul de 764 de lei

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Procesorul e "ok" ca idee, eu n-as defini asta "unitate de gaming", dar poti rula unele jocuri. Totusi cei 4gb o sa te dea inapoi si placa video n-o sa suporte multe jocuri. Chiar de te duci pe ideea de "nou", eu as lua sh altceva, as cauta un i5 generatia 3 cel putin cu 8 gb ram, Sh ar fi undeva la 4-500 ron, si as pune cel putin un 750ti pe el sau mai mult, ajungi cam in 800 ron, si ai performante mult mai bune. Sau sa gasesti un 1050 4gb pe la 3-400 ron ar fi superb. Si sa ai sursa buna cu alimentare pe 6 pini sa-ti duca placa video (in functie de model)

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce vrei sa rulezi pe el si la ce calitate?

| GeorgeKeyo explică (pentru CM7YRE):

Gta 5, CsGo

| CM7YRE a răspuns (pentru GeorgeKeyo):

Procesorul e "ok" ca idee, eu n-as defini asta "unitate de gaming", dar poti rula unele jocuri. Totusi cei 4gb o sa te dea inapoi si placa video n-o sa suporte multe jocuri. Chiar de te duci pe ideea de "nou", eu as lua sh altceva, as cauta un i5 generatia 3 cel putin cu 8 gb ram, Sh ar fi undeva la 4-500 ron, si as pune cel putin un 750ti pe el sau mai mult, ajungi cam in 800 ron, si ai performante mult mai bune. Sau sa gasesti un 1050 4gb pe la 3-400 ron ar fi superb. Si sa ai sursa buna cu alimentare pe 6 pini sa-ti duca placa video (in functie de model)

| dragosss127 a răspuns:

Conteaza si firma dar oricum merita

| dragosss127 a răspuns:

Conteaza firma dar oricum merita