| DaKKaR21 a întrebat:

Buna!
Ar merita sa imi schimb un Sony Xperia Z1 cu un Iphone 5S Gold?
Vreau argumente multe!winking

**flag==F.U.N.D.A.====****

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glumesti?! Sa iti argumentez de ce nu merita sa faci schimbul:
- Xperia Z1 este rezistent la apa si praf
- are 2 GB RAM fata de 5S care are 1 GB
- are functia NFC (poate nu o folosesti dar eu iti spun avantajele)
- camera mult mai buna (20.7 vs 8 MP)
- procesor quad-core de 2.2 GHz fata de dual-core 1.3 GHz
- display mare de 5 inch, cel de la Iphone este prea mic (4 inch)
Daca se numeste Iphone nu inseamna ca este vreo ''bijuterie'', oricum preturile lor sunt umflate datorita dezinformatilor care le cumpara doar ca au maru' pe ele si se cred smecheri ca au ''aifon"! laughing

| DaKKaR21 explică (pentru anonim_4396):

Da manu, ai si tu dreptate intr-un fel, DAR:Androidul consuma peste 55% resurse din telefon, pe langa Iphone care consuma doar 20%. Iphone 5s are cip grafic cu o arhitectura de 64 de BITI, ca la Desktopuri, deci e de doua ori mai tare decat cele de 32(Samsung GS 5 Sony etc).happyCamera e de 8 mpx dar face niste poze superbe, deoarece are rezolutie si lentila proiectata calumeahappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaKKaR21):

Principalul motiv pentru care as alege android este libertatea de care dispune. Poti instala ce aplicatii doresti, nu ca la IOS, care te lasa sa instalezi doar ce vor ei. Plus ca majoritatea aplicatiilor nu sunt gratis. Oricum diferenta de pret dintre cele doua nu este justificata.

| DaKKaR21 explică (pentru anonim_4396):

Da,Iphone-ul este mult mai scump happydar Iphone 5s are un Design aparte.

4 răspunsuri:
| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Nu prea merita http://bit.ly/1yvSiPy