| YingYang a întrebat:

Are cineva Laptop de la HP?
Vreau sa aflu daca cablurile/adaptoarele de la HARD Disc si Unitatea Optica sunt compatibile unu' cu altul' din seria G6 1xxx si 2xxx.

Iata si motivul: Am un HP pavilion G6 din seria 2000 caruia i s-a stricat cablul/adaptorul de la hard si are nevoie de altul pentru a functiona, un prieten are un laptop asemanator, G6 doar ca este un model mai vechi decat al meu, este din seria 1xxx si nu stim daca cablurile sunt identice, arata identic dar poate au piciorusele altfel, iar de verificat nu se poate deoarece stam la distanta.

Pe eticheta colegului scrie: Partnumber: DD0R11HD000

Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca mufele arata la fel si au acelasi numar de contacte pe ambele capete ale cablurilor, atunci 99.9% se pot schimba intre ele. happy

| YingYang explică (pentru Bula):

Mersi am sa incerc.

| cyberalex a răspuns:

Este un adaptator SATA si sunt compatibile.

| YingYang explică (pentru cyberalex):

Capatul ce intra la hard, da, dar partea care merge pe placa de baza nu arata ca un SATA obisnuit.