| VandSunete a întrebat:

Buna As Am si eu o problema si nu stiu ce sa i fac Mi-se tot reseteaza calculatoru Dar nu pot sa imi dau seama de ce Incerc sa va explic totul Poate va dati voi seama
Deci Am schimbat cooleru de la procesor si nu mai are multa pasta
Dar in acelasi timp Am avut ceva probleme cu sursa, la sursa nu mi se mai invartea ventilatoru, am schimbat am pus alt ventilator nu am mai avut probleme 1 zi maxim 2 si dupa aia iar a inceptu sa, se reseteze, si am mai observat ceva
cate`odata Dau pe butonu sa, se aprinda calculatoru si nu se aprinde Si trebuie sa, fac in felu urmator ca, sa pot sa il aprind
Trebuie sa,
Opresc butonu de la sursa, scot cablu din sursa si,
bag cablu iar in sursa aprind sursa, si dau pornire la calculator de pe butonu de pornire, toate astea trebuie sa, le fac in acelasi timp, Deci nu stiu ce as putea sa fac, sa iau pasta sa pun la >>>procesor
sa, iau alta sursa, care nu prea am bani acuma...

si ceva detalii sa, incerc sa dau despre calculatoru meu

Intel(r) celeron cpu 450
@2. 20ghz
2. 2ghz 2gb of ram ddr2 (sper ca nu ma insel )

si pe sursa scrie ceva
ac 230v daca trebuie sa dau si alte detalii astept raspuns mersi multt

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Resetarea poate fi cauzata de sursa sau de rami (si virusi). Din ce ai explicat tu, sigur e o problema de la sursa, pe care tu ai incercat s-o depasesti improvizand. Defectiunea exista, de vreme ce ai avut ventilatorul oprit, chiar daca tu ai schimbat cooler-ul. Pentru te lamuri pe deplin, imprumuta o sursa pentru test, apoi cumpara alta noua.
Uita-te mai bine pe sursa sa vezi ce putere are, daca e de 350, 400 sau mai mare si pune in loc una de cel putin 400. Bafta!

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Buna am avut si eu probleme de genu asta. Dar mie nu se mai aprindea ca numai se invartea de a ventilator. du-l la un service mai bine

| VandSunete explică:

Da dar daca ventilatoru acuma se invarte ar avea vreo treaba?

| VandSunete explică:

AM AFLAT Ca, Daca Pornesc un joc sau mai multe programe se reseteaza, daca folosesc doar google chrome o pagina mica nu se reseteaza