| cezari a întrebat:

As avea o rugaminte.Azi de 1 decembrie 2011 mi-am luat un elicopter Black Dragon Star, Black Wolf de la Real din Oradea. L-am testat un pic, mai precis m-am jucat cu el, si dupa ce acumulatorul din elicopter s-a descarcat l-am pus la incarcat.Cand l-am luat de la incarcat (il incarc direct din statie) l-am aprins din nou dar a inceput sa se invarte spre dreapta. In manualul de instructiuni scria ca daca se invarte in aer, nu pe jos, sa apas butoanele de ajustare fina in partea opusa de partea in care se roteste elicopterul, dar la mine se rotea pe jos si nu se putea defel ridica, mai bine zis nu se ridica defel.Eu am urmat instructiunile cu ajustarea, dar nu a functionat.Pana la urma mi-am dat seama ca nu are potenta, adica nu se poate ridica si atunci daca nu se poate ridica se invarte pe jos. Va rog dati-mi detalii sau informatii cum sa-l pot repara sau sa-l reglez cumva atat cat sa poata sa zboare. ! PT informatii despre elicopter cat de mare este, ce model este etc. scrieti pe google: black dragon star helicopter si acolo veti putea primi informatiile cu care sa va puteti da seama despre ce este vorba si sa ma ajutati! Va ROG DIN SUFLET! TIN MULT LA ACEST ELICOPTER!

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Ai observat daca elicile se invart tot la fel sau mai slab? Turatia ei creeaza portantza (fenomenul de ridicare in aer) si posibil ca acumulatorul ori sa nu fie incarcat full ori a murit un element si atunci motorul nu este alimentat la tensiunea necesara si de aici nu dezvolta turatia.Incarcal 8-10 ore si dupa aia mai fa o proba, este primul ciclu de incarcare la accumulatori si se numeste formare, acesta este in raport de capacitatea in Amperi/timp adica 1/10.Lasa-i o noapte la incarcat cel mai bine si apoi iti dai seama daca ei sunt de vina. Oricum ai garantie la ei.Bafta

| cezari explică (pentru traveler):

Dar pe instructiuni scrie ca trebuie tinut pana cand led-ul verde la la statie se inchide si led-ul, mai scrie, ca se stinge dupa 40 de ore. si apropo! este un elicopter de jucarie, am dat pe el doar 50 de lei din hypermarketul Real de pe calea aradului din oradea si nu am garantie la el... este doar o simpla jucarie.

| cezari explică (pentru traveler):

Scuza-ma! nu am vrut sa scriu dupa 40 de ore ci dupa 40 de minute! scuza-ma sa nu crezi altceva! deci 40 de minute, nu ore!

| laur_6869 a răspuns (pentru traveler):

Salut! Eu am cumparat astazi acest elicopter.M-am jucat cu el mergea perfect.Dar dupa ce am venit de la scoala a mai mers vreo 15 minute si pe urma pam.Cand acceleram se aude un zgomot dar aproape ca nici nu iti dai seama dar am observat asta fiindca nu se mai auzea.Pe urma am observat ca elicea de joc nu se ma invarte.Cand am dat sa il pornesc iarasi a inceput sa se invarte ca nebunu pana cand nu mai acceleram. Cred ca e problema de la elicea de jos.Am observat ca are 2 acumulatori. Imi poti spune ca sa fac cu elicea de jos, nu se invarte de loc.happy Multumesc.

13 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Ce sa iti spun.pe viitor trebuie sa stii ca inainte de a cumpara ceva( nu un chibrit) trebuie sa intrebi si de acorda garantie, si te asigur ca tu o aveai daca o cereai bineinteles. Lasa-l la incarcat noaptea, sa te poti juca cu el ziua elicopterul.Bafta

| TonyGamesLion a răspuns:

Iti zic eu 1.nu sunt strânse bine aripile 2.nu e incārcat ori a murit acumulatorul deoarece l-ai lāsatat prea mult la incārcat 3.telecomda s-au elicopterul nu unt pe aceeasi pozitie ex.telecomda este pe B si elicopterul pe A

| cezari explică:

Nu stiu.

| cezari explică:

Oricum nu mai are rostlaughing) l-am dat inapoi inn urma cu un an, dar acum de craciun mi-am luat un elicopter cu macara Fly Crane de la Air Hogs si merge impecabil si nu am nici un bai cu el.

| Vladuzz7 a răspuns:

Daca cititi instruciunile o sa stiti.Incarcatorul se afla in partea de jos a telecomenzii.in partea dreapta unde se afla un capacel pe care il deschzi... apoi acolo se afla un fir pe care il conectezi pe partea stanga aelicopterului..si asta e tot....NU E PETNRU BAGAT IN PRIZA. ACUMULATORUL ELICOPTERULUI SE INCARCA DE LA BATERIILE TELECOMENZII!

| SonGokul a răspuns:

Si eu am, cred, aceeasi problema. Se invarte, necontrolabil, fara a se ridica de la sol. Inca nu am gasit o solutie... Daca afli ceva, te rog sa scrii aici. happy

| ilidanutu a răspuns:

Am si eu o problema. Am un elicopter la fel dar nu am incarcatoru. Stie cineva unde pot gasi unu. Va multumesc

| ilidanutu a răspuns:

Sau daca are cineva un astfel de elicopter stricat si imi poate oferi incarcatorul de la el.

| COSMINUS a răspuns:

Sus la elice este un surubel care trebuie strans. Dupa ce il strangi o sa vezi ca functioneaza.Dai funda?

| asdfghjklzxcbnm a răspuns:

A sarit o roata dintata de la motor si trebuie sa o aranjezi in contact co roata mare.