| VitanCasian a întrebat:

Buna as avea si eu o intrebare legata de casti de gaming.

Vreau sa cumpar niste casti de gaming si nu stiu ce tip de sunet e mai bun pentru CS 1.6?

Stereo sau Surround 7.1? sau 5.1.

aici ma refer la Steelseries Siberia v2 sau/si 5hv2 tot Steelseries.

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cele mai bune sunt 7.1. Trebuie sa ai si placa de sunet 7.1 ca sa auzi sunetul asa.

| neluL a răspuns (pentru VitanCasian):

Nu ai! Pentru 7.1 iti trebuie o placa de sunet externa. Asta nu inseamna ca nu iti merg castile! Ele functioneaza dar nu la capacitatea lor.

| VitanCasian explică (pentru neluL):

Pai da, dar castile siberia surronud 7.1 vin cu o placa de sunet pentru ele unde vin conectate jack-urile, deci practic se aud la nivelul lor

| neluL a răspuns (pentru VitanCasian):

Atunci e OK.