| DevillaKiss a întrebat:

as dori ca in viitorul apropiat sa imi achizitionez un laptop ( intre timp am gasit cateva care imi plac) insa am o curiozitate. Daca laptopul care il cumpar care ca si sistem de operare gata instalat linux pot sa ii instalez alt sistem de operare precum windows 7 sau ar tebuii sa ma orientez dupa un laptop care nu are sistem de operare? Eu nu ma pricep chiar asa bine la pc-uri asa ca logic nu eu imi instalez windowsul ci un specialist, insa daca ar fi sa alegeti dintre windows home premium, windows profesional si eindows ultimade ce ati alege avand in vedere ca nu sunt eu cu IT-ul?

Răspuns Câştigător
| AlexandrulS a răspuns:

Pei in primul rand nu are nici o legatura poti lua un laptop care are deja sistem instalat, poti pune tu dupa ce vrei pe el ( win 7, xp etc.) Iar daca vrei parerea mea pentru windows te-as spune sa pui windows 7 ultimate este cel mai ok si pentru fimle jocuri orice vrei tu sa faci pe laptopwinking

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat recent un laptop care avea deja linux (se pare ca majoritatea vin asa). La fel, nu ma pricep. Un specialist mi-a instalat Windows 7 ultimate desi eu voiam XP-ul cu care ma obisnuisem. M-am acomodat rapid si merge bine. Succes

Răspuns utilizator avertizat