| Kasya a întrebat:

Buna!
As dori o camera foto asemanatoare cu aceasta: BenQ C1450.
Mi-a placut foarte mult dar din pacate nu se mai mai gaseste.
Este o camera simpla, nu are cine stie ce performante dar m-a ajutat în realizarea portretelor.
Nu pot realiza portrete bune cu un smartphone cu camera principala de 64Mp si cea secundara de 32Mp. Simt ca lipseste ceva. Am încercat cu anumite aplicatii dar pozele ies putin încarcate si deformate, parca nu mai sunt eu, întelegeti? Vreau niste imagini clare si naturale la care pot adauga un fitru simplu de lumina ca sa para putin mai interesante.De aceea prefer sa folosesc întai camera foto apoi sa adaug acele filtre cu ajutorul smartphonului.
As prefera o camera care sa aiba self-timer si photo effects.
Stiti cumva o camera care sa corespunda cu ceea ce am scris mai sus?

4 răspunsuri:
| Kasya explică:

Nu vreau de pe olx sau alte siteuri asemanatoare. Cred ca o sa-mi cumpar pana la urma aceasta camera: Sony Cyber Shot DSC-RX100 III.
Se gaseste pe F64.ro

| mihai69 a răspuns:

Caută pe OLX / Okazii etc. orice pocnitoare de cameră P&S și te scoți.
Astea care se vând acum (noi) sunt cam scumpuțe pentru ce ai tu nevoie.

| ViruseZ a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu ea. Daca tot ti-a acea camera BenQ, poti vedea ce alte produse au.
https://www.benq.eu/en-eu/index.html

Alternativ, poti gasi alte camere pe OLX / OKAZI, etc.