| dimdem a întrebat:

Buna!
As dori recomandari de camera video care sa poata primi input de la un microfon extern. Doresc sa pot filma mai ales afara, dar preferabil si in interior cat de cat. Asta inseamna ca as prefera o camera reincarcabila, mai degraba decat una pe baterii normale (in caz ca se mai fabrica asa ceva). Bugetul meu este de maxim 1500 lei.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Eu as lua obligatoriu GoPro Hero 7 Black.
Suporta microfon extern, si o gasesti intre 1250-1500 RON.

https://www.price.ro/preturi-gopro-hero7-negru-2057748

Nu detin inca un GoPro (detin un echivalent de la Sony) insa am vazut ce poate la un coleg pasionat de ciclism.
Sony nu recomand din cauza meniului. Au imagine superba, insa meniul e extrem de intortocheat, si asta in mare pate datorita prescurtarilor numelor comenzilor (ecranul afiseaza doar primele 3 litere).

Desi e un ActionCam, se descurca bine si la filmare de interior de pe trepied.
Multi youtuberi folosesc astfel de camere cand nu isi permit un DSLR.

| dimdem explică (pentru NLS):

Pare prea buna ca sa fie reala, haha. Esti sigur ca i se poate pune microfon extern? Nu am gasit vreun loc unde sa scrie. Imi poti da o sursa?

| dimdem explică (pentru NLS):

Multumesc! ma uit acum la accesoriile de care as avea nevoie. pare totul foarte bun.

| dimdem explică (pentru NLS):

Din pacate cu toate accesoriile necesare, depaseste bugetul.

| dimdem explică (pentru NLS):

Pana la urma am gasit pe cineva care il vindea mai ieftin si asa o sa imi permit tot ce imi mai trebuie pentru setupul pe care il vreau cu el. mersi mult de recomandare happy

| NLS a răspuns (pentru dimdem):

Ai grija, cumpără doar dacă o poți testa puțin. (vânzătorul e aproape de tine)
Chestiile astea nu se cumpără la distanta pe încredere.
Eu as prefera sa iau doar camera, și accesorii pe parcurs, decat sa iau țeapă sau sa cumpăr un produs slab (Allview, Myria, diferite alte branduri chinezești făcute pe barca, etc )