| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi schimb si eu telefonul in curand. As dori un smartphone ieftin care sa:
-Fie obligatoriu Samsung
-Sa aiba un ecran de minim 4"
-Sa nu fie foarte gros/Sa arate bine
-Sa aiba camera pe fata si cea de spate sa fie minim 5 MP
-Sa aiba lanterna
-Sa aiba o memorie buna minim 4 GB
-Sa nu ma coste mai mult de 400 lei.
Am gasit la un magazin Vodafone un telefon care costa 300 lei dar avea stocul epuizat. Era un Samsung galaxy core 2. As avea nevoie de niste sugestii sau site-uri unde as putea cauta.
Daca nu gasesc, cam la ce pret as putea cumpara de Black Friday?

Răspuns Câştigător
| TutorialsGaming1000 a răspuns:

Cu banii aia gasesti Microsoft Lumia 550 care are ca sistem de operare Windows Phone si primsete update-uri periodice. De ce sa-ti iei un Samsung, care primeste maxim 2 update-uri majore iar dupa asta este uitat?

9 răspunsuri:
| ExprimareLibera a răspuns:

Imi pare rău, dar sub 500 lei, varianta ideală ar fi un Microsoft, Nokia, asta dacă nu vrei sa ai parte de lag cât mai curând.

| FaraNume77 a răspuns:

Poti sa cauti un galaxy s5 second hand cu 700-800 de lei cred ca gasesti.

| anonim_4396 explică (pentru FaraNume77):

Multumesc mult dar momentan nu imi permit un telefon atat de scump. Am vazut si telefoane mai ieftine, dar s-au vandut. Mi-ar place si unul second hand, dar mi-e frica de calitatea produsului. Mai bine mi-as lua unul resigilat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Din acest motiv pana acum nu am cautat pe 'La jumate' sau 'OLX'

| FaraNume77 a răspuns:

Eu am cumparat de pe olx dar sa nu dai pe ele mai mult decat face ca multi vor cam 80% din pretul nou al produsului...

| anonim_4396 explică (pentru FaraNume77):

Da dar un prieten de-al meu era sa se pacaleasca. Telefonul zicea ca e nou nout, iar cand a sunat a zis ca este fals. Nu am incredere sa cumpar de acolo. Mai bine imi iau unul nou din magazin

| FaraNume77 a răspuns:

Pai daca cumperi ceva secondhand de pe olx cumpara de la persoame din oras nu prin posta sau prin curier laughing))

| anonim_4396 explică (pentru FaraNume77):

DA. Zicea ca este nou-nout si cand a sunat a zis ca este spart. Nu am incredere in asa ceva.

| FaraNume77 a răspuns:

Persoane*