| UnGandCald a întrebat:

As dori sa-mi iau o camera foto Nikon la un pret de 400 lei. Eu as dori ca pozele ca para profesioniste,adica fundalul sa fie in ceata, iar cei care sunt in poza sa iasa in evidenta si sa se vada foarte clar. Daca are rezolutia senzor de 16, 1Mp credeti ca este ceea ce imi doresc? Daca aveti si alte sugestii, le astept aici. Ofer funda, multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai la alegere aparat foto Nikon CoolPix S2600 la 349 Ron -tip senzor CCD, zoom optic 5x, rezolutie megapixeli 14, zoom digital 4x, Nikon CoolPix S3300, tip senzor CCD, zoom optic 6x, 16 megapixeli rezolutia, zoom digital 4x la pretul de 359 Ron.

Aparat Foto Digital Nikon COOLPIX L27 Black la 399 Ron, tip senzor: CCD
zoom optic: 5x, rezolutie megapixeli:16, zoom digital: 4x.

Bineinteles ca este o alegere buna pentru inceput, mai ales daca esti un amator.Iar efectul de care ai mentionat "fundal in ceata" se poate realiza cu ajutorul programelor de editare profesionale, cu care lucrez eu.Deci daca ai nevoie de ajutor in privinta asta, cauta-ma la theempressofart@yahoo.com

Spor! :*

| SpecialistIT a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi pe L27 de la Nikon.
Ai pret aici: http://www.mediadot.ro/......20p-negru/

Bafta!

| Snapped a răspuns:

Un aparat care sa scoata in evidenta subiectul (fundal neclar) ar trebui sa aiba zoom mare sau apertura mare. Si la pretul tau nu prea gasesti. O alternativa sunt aparatele Sony care au "Background Defocus", efect asemanator cu cel obtinut de aparatele mai scumpe. http://www.snapped.ro/review/sony-cyber-shot-DSC-WX80-WX60.htm