| Mario1999 a întrebat:

As dori sa stiu: Daca as dori sa updatez Android-ul la un smartphone Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001), care ar fi ultima versiune care ar putea rula pe acesta? Adica mi-ar merge 4.1 sau chiar 4.2 sau doar 4.0? Sau nici macar acesta? La cumpararea telefonului, acesta a avut versiunea 2.3.3, dar l-am updatat la 2.3.5, iar apoi la 2.3.6, cea care ruleaza momentan pe el. As dori sa aflu un raspuns la aceasta intrebare caci poate chiar voi v-ati mai updatat Android-ul. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| 000MadMAX000 a răspuns:

Pai oficial de la Samsung ai maxim 2.3.6,ma refer sa soft original de la ei, oficial deci nu poti upgrada de la ei la 4.0 sau mai mare, insa telefonul suporta 4.1 sau 4.2 dar poti pune doar versiuni custom adica ROM-uri modificate cum ar fi cyanogen mod 10.1 care are la baza android 4.1.Gasesti pe youtube cum sa faci asta.

4 răspunsuri:
| ionnut2011 a răspuns:

Nu stiu cum faci sa instalezi dar un prieten de al meu avea Android 4.3 straight face Si priveam dar nu imi venea sa cred laughing

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru ionnut2011):

Aoleu cred ca erai fumat, ultimul android este 4.2.2 JellyBean, android 4.3 apare peste cateva luni pretenas.

| hp8510p a răspuns (pentru 000MadMAX000):

Android 4.3 s-a lansat deja, odata cu galaxy note 3 sau mai devreme

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru hp8510p):

Note 3 are 4.3 dar e Jelly Bean, noul android se numeste Key Lime Pie asta daca se ramane la numele dat prima data.