| Ciprian_Păscălin_1979 a întrebat:

Buna, as dori sa stiu daca Microsoft teams poate detecta alte programe cum ar fi obs

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu, dar iti recomand sa nu dai inregistrile la altii, sau sa le zici ca ai. Pentru ca teoretic ai voie sa inregistrezi doar cu acordul expres al profului.

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Trebuie să explici oamenlor ce este obe-ul ău!?
Eu lucram la securitatea unei bănci in anul zzzz și abia acum după 10 ani se dă pe mâna companiilor de securitate IT informațiile programele pe care le aveam eu deja cu 10 ani mai inainte
asa că băncile sunt cu tehnologia securitații cu 20 ani mai inainte față de societatea civilă
guvernul si armata trebuie să aibă o securitate mai puternica
dapoi Microsoft sau alti giganți sunt cu 30 ani mai inainte față de noi oamenii normali față de ceea ce crezi tu că s-a inventat azi de fapt s-a inventat în urmă cu foarte mulți ani doar că la început stă în stocul armatei bancilor... apoi cand gasesc ceva de 10000 de ori mai mișto si s-au plictisit de tehnologia aia invechită o dau pe mâna oamenilor ca și când ar fi ultima cea mai nouă invenție!
PE CUVÂNTUL MEU DE ONOARE CĂ AM AVUT PROCESOR I7 ÎN MÂNĂ ÎN ANUL 2005 bine era la nivel experimental nici măcar nu avea preț, imi fusese dat să îl testez și să ii găsesc erorile bag-urile greșelile șă îl fac să crape să ia foc să dea erori.
apoi să spunem cât am fi dispuși să plătim pentru un vapor de asemena procesoare.
tu stii cat costa azi o placă de 300 euro de bază daca cumperi un vapor!? Nu dai mai mult de 15 euro pe ea la fabricant
tu stii cat costa azi o haina de piele de 600 euro daca cumperi un vapor? nu dai mai mult de 20 euro pe ea piele piele
tu stii cât costa un set de 100 de mănuși daca cumperi un vapor? nu dai pe el mai mult de 15 lei
Tu știi de ce ține gripa asta mai mult în România de cât în alte părti pentru că eu cunosc prieteni oameni cunoscuți în casele cărora am fost de mai mule ori care au cumpărat 2 vapoare de măști
si au dat pe un set de 100 de măști 15 lei
bine înțeles prețul ăsta lau obținut pentru că au cumpărat 2 vapoare de măști si 1 vapor de mănuși!
Acum conștietizezi cât de înurmă ești cu tehnologia dacă alții au bani să cumpere cu banul jos 2 vapoare de măști., cum sa nu stie Microsoft ceva dacă îl intereseaza,
ia citeste tu despre QOS prioritizarea pachetelor de date in funcție de proveniența lor
sau despre piramida OSI nivelurile osi
si o sa iti dai seama că nu există posibilitatea sa treci prin internet ceva fara sa se faca o copie mai intai la gigantii lumii
apoi ajunge unde ai trimis pachetul respectiv
si mai sunt multe cum ar fi proxy de retea cloud care fara stirea ta iti copiaza imagazineaza in mod legal timp de 6 luni cl putin toate comunicatiile
acum exista si inteligenta artificiala care verifica fiecare pachet in parte daca e virus ce face cum face la ce e bun ce vrei sa faci teroristule cu el? își pune tot felul de intrebări!

| Ciprian_Păscălin_1979 explică:

Obs studio