| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiuh cum pot face ca pictogramele sa apara mai mici pe ecran? stiuh faza cu click stanga si proprieters dar nu merge. si nu-mi merge nici control panel-display pentru a putea miscora de acolo. nu este in safe mode, dar nu stiuh ce are. ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| robyroby a răspuns:

Deci. Start->Settings->Control Panel -> Dispay->Sus apare THEMES (Unde pui imaginea de pe desktop), Desktop, Screen Saver, Apperance si ultima Settings. Dai la Settings si la Screen Resolutin Dai la 1024 by 768 plixels e cel mai bine. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta!

9 răspunsuri:
| alinutzacodruta a răspuns:

Click dreapta=>properties=>settings... apoi unde scrie screen resolution dai sagetuta aia pana la capat(more). apoi dai apply si ok.big grin

| spy2o a răspuns:

F simplu, ori cuma spus blogger ori descarci TuneUp Utilties de ex 2006-le, intri in TuneUp Styler in stanga ai 3 coloane:general, icons si windows xp, u intri la icons>APPEARENCE>ICON SIZE SI DE ACOLO CRED K TE DESCURCI>

| blogger a răspuns:

Click dreapta pe ecrean, properties, appearance, advanced, la item selectezi Icon iar din dreapta la Size pui tu un numar mai mic decat cel existent, probabil este 35. OK

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@agenta stiuh chestia asta. dar nu-mi apare settings si nimic altceva decat sa mpot schimba imaginea de pe desktop

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eu nu merge pe xp. Poate daca schimbi rezolutia monitorului, la una mai mare, vei avea avea impresia ca s-au micsorat si iconitele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze da eu sincer nu am indee ca eu singura ma chinui...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Instaleazati tuneup si dale din programul ala mai mici

| kmee a răspuns:

Trebuie sa schimbi rezolutia ecranului.
Este "clic dreapta" direct pe desktop si nu "stanga". Apoi Properties (Display Properties), alegi tabul Settings si la Screen Resolution tragi de buton dinspre "Less" spre "More". Daca este la maxim dreapta, inseamna ca monitorul sau placa video nu iti permite o rezolutie mai mare. Daca merge, fa cateva incercari si alege rezolutia dorita, apasand intai Apply sa pentru previzualizare si daca e ok, apasa OK. Succes! Astept raspuns.winking

| nebunatik4u a răspuns:

Hmm...aceeasi chestie iti apare si cand faci cum ti-a zis @robyroby.tongue