| tmariusandrei a întrebat:

Buna as dori sa va intreb daca formatez partitia C: de la calculator (laptop) o sa mi se stearga windowsul sau il voi avea cum era ca la inceput? Laptopul l-am primit in prima faza avea vista dar la pus pe XP iar eu pe 7...si. laptopul se numeste Acer aspire5315

Răspuns Câştigător
| Soryn6 a răspuns:

Salut! Da se va sterge!
Download-eaza un windows 7 pe DVD si pe urma formatezi si iti bagi iar windows-ul.

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu poti formata partitia cu Windows decat atunci cand instalezi un nou Windows. In acel moment te lasa sa formatezi oricare partitie.

| VladGH a răspuns:

Daca Windowsul este instalat pe partitia C, atunci cu siguranta ca se va sterge tot ce este pe acea partitie.

| johnyxus a răspuns:

Nu o sa ti se stearga niciun windows, in primul nu te lasa sa o formatezi daca ai windows-ul pe ea.

| kosyi a răspuns:

Nu poti sa o formatei daca ai windowsul in ea