| BucurDenisAdrian a întrebat:

Buna, as dori si eu sa aflu care este diferenta dintre DDR 1 vs 2 vs 3 vs 4 vs 5
(scuzari daca am gresit ceva). Plus ca as mai vrea sa aflu care este cel mai bun si care este cel mai prost.Seriozitate.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Diferentele sunt multiple de la parametrii electrici, tip cip-uri, pana la capacitate si frecventa, format fizic stick RAM.

Strict teoretic, cea mai buna este DDR5 si cel mai slaba DDR1.

Practic, cea mai buna este cea suportata de placa ta de bazawinking

Frecventa conteaza FOARTE mult in jocuri daca ai placa video on-board cu shared RAM.

1 răspuns:
| xSega a răspuns:

Diferența sta in frecventa lor și cel mai bun este ddr 5 dar nu contează așa mult frecventa in jocuri