| Minion97 a întrebat:

As putea extinde reteaua wireless fara sa mai pun cabluri? Am doua case cu aproximativ 20 m distanta.

4 răspunsuri:
| aalexei a răspuns:

Fara cabluri ai 2 variante.
Ai nevoie de 2 routere, 1 principal si al 2-lea configurat ca repeater.

Si varianta cu powerline
http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-18_TL-WPA4220KIT.html

| DeyCj a răspuns:

Da, se poate, folosind fie un router ce lucrează în banda de 5 Gz și un Ap tot în 5 Gz(best deal că poți obține viteze reale de 400mbps, fie un router și un AP standard recomand de 300 mbps, dar să aibă RF-urile de peste 20 db și să le setezi pe un canal în care nu emite nimeni. Dacă te interesează am un router Ap gigabit de vânzare.Succes

| Minion97 explică (pentru aalexei):

Multumesc frumos!

| Minion97 explică (pentru DeyCj):

Multumesc..de ceva, te anunt! happy