| DanutzzaMaria99 a întrebat:

As vrea sa achizitionez o tableta grafica, sunt incepatoare si vreau sa fac ilustratii comice si manga. Ce tableta imi recomandati? Eu ochisem tableta Wacom Intuos Comic Small care se potriveste cu ce vreau eu sa desenez, insa nu stiu daca e vreo problema ca este destul de mica. Pentru ca nu am lucrat niciodata nu pot sa imi dau seama daca este un inconvenient dimensiunea ei redusa. A doua optiune este Wacom Intuos Art Medium, care este mai mare, insa nu este speciala pentru ce vreau, adica manga si comics. Ce credeti? Funda si vot.

2 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Mai bine alege-o pe cea specializata. Nu vad de ce dimensiunile reduse ar fi o problema, daca stai sa te gandesti la asta. Pana la urma, nu pe tableta desenezi. Spor la desenat happy

| Tina_Criss_1997_x3fb a răspuns:

Recomand Genius MousePen i608x laughing lucrez pe ea si sunt extrem de multumita! Suprafata de lucru mare, merge fara probleme, stylus cu varfuri de rezerva, primesti si un mouse wireless si e extrem de ieftina pentru calitatea ei! e 24 aproximativ.Si eu desenez in stil manga/anime/chibi dar si realistic.In caz ca o cumperi sa stii ca are si folie de protectie pe ea, asa ca daca zgarii folia sau apar bule de aer, nu te panica(cum am facut eu) si jupeste folia! Va mairge mai usorwinking mult succes in viitor cu deseneleee ^^