| gabriellla a întrebat:

Buna,as vrea sa iau un router wireless pentru camin deci nu trebuie sa fie prea sofisticat sau prea scump dar vreau sa ne putem conecta de pe 4 dispozitive( macar ). Deci ai putea sa imi zici de unde aflu nr de dispozitive cu care poti fi conectat si eventual si niste preturi.Ma puteti ajuta? Multumesc mult! ^_^

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Majoritatea ruterelor suporta in teorie 32 clienti pe wifi. Dar practica e ca daca iei un router ieftin, deja la 2 merge prost. Daca vrei multi clienti, ia un router zdravan.

| knighter a răspuns:

Eu am un wifi Netis acu 3 luni era 60 lei am 3 telefoane si un smarttv pe el toate functioneaza super ok.