| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un laptop, dar nu stiu ce marca este mai buna. Mi-ati putea recomanda vreun laptop, daca s-ar putea sa fie pana in 1500 lei.

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

RaluGabor, cel mai bun laptop pana in pretul de 1500 lei, este asta : http://www.emag.ro/......DTVWRBBBM/
De 1450 lei ai un procesor quad-core, o placa video dedicata ecenta, un hdd incapator, memoria ram este k, iar autonomia bateriei foarte ok. Iti recomand sa mergi catre el! :)

| RaduTN a răspuns:

Pentru ce sa fie laptop-ul? Pentru navigat pe internet/sa te uiti la filme/sa asculti muzica? Daca da, uite aici un laptop bun: http://www.emag.ro/......DZWNQBBBM/

Dar sa stii ca acest laptop nu este de gaming. Deci nu o sa te poti juca ultimele jocuri aparute. Dar cele de prin 2010-2011 o sa iti mearga bine.

Daca vrei un laptop de gaming nu gasesti cu 15 milioane. Gasesti cu 25 milioane.

Bafta! :-h

| Jipa95 a răspuns (pentru RaduTN):

laughing laptop pentru navigat pe net, filme, muzica, etc in bugetu ala tot una-i, aici ai generalizat ca fiind laptopuri de 1500 lei de muzica, altele de 1500 lei de filme, si etc.
P.S : Un laptop de gaming in adevaratul sens al cuvantului pleaca de la 3500 lei in sus! happy

| RaduTN a răspuns (pentru Jipa95):

Am vazut laptop de gaming cu procesor i7 si placa video 2GB cu 25 milioane big grin
Ce iti trebuie mai mult?

| Jipa95 a răspuns (pentru RaduTN):

Un extinctor, pentru ca nu este un laptop tocmai de gaming, iar dupa vreo 30 min - 1 ora asa faci economie la butelie, si aduci oala de sarmale sa le fierbi pe acel laptop! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Laptopuri foarte bune sunt Toshiba si Lenovo, parerea mea.

| Mariusflo a răspuns:

Uite un model de laptop potrivit pentru internet, filme si chiar si unele jocuri: http://bit.ly/1qjJxBx

Configuratie:

procesordual corede 1.8
4gb ram
placa video Ge Force 710M de 1gb
hard disk de 500 gb

| John1973 a răspuns:

Acer, Asus, Lenovo nu conteaza macarca. Conteaza ce are in el http://bit.ly/1vQ67TR

| RaluGabor a răspuns:

Imi trebuie laptop pentru internet, nu pentru jocuri.