| anonim20976 a întrebat:

Buna, as vrea sa imi cumpar un Samsung galaxy s9, dar am auzit ca bateria e cam nasoala, care varianta cu procesor ar fi mai buna pentru baterie, s9 exynos 9810 sau s9 snapdragon 845?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Tot pe acolo sunt.Dar am gasit un videoclip pe Youtube in care se explica ca unele variante cu exynos au probleme cu bateria.Eu as merge pe snapdragon ca sa eveti problema asta(Eu am Oneplus 6 cu snapdragon 845 si nu am treaba de 18 luni cu bateria).

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu prea ai de unde sa iei procesor snapdragon pe telefoanele Samsung, pentru ca in europa sunt comercializate cele cu exynos. Diferente sunt doar in testele sintetice, in viata de zi cu zi nu vei le vei simti, daaar, exynos mananca mai multa baterie decat snapdragon.