| Flore_Alex_2001 a întrebat:

As vrea sa imi iau o placa video GTX.Ce ati recomanda(minim 1050) care sa fie excelenta pentru jocuri la un pret decent

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

1060 6GB sau poti astepta noile placi, dar vor fi scumpe.

| Flore_Alex_2001 explică (pentru aXy99):

Logic laughing).Ce parere ai despre 1050 Ti/sau doar 1050?

| ziptrack a răspuns:

Trebuia sa fii mentionat si un buget maxim.

Eu as merge pe un AMD RX 570. Dintre toate placile video mai decente ca pret, sta cel mai bine dpdv al raportului pret/calitate (atata timp cat joci pe 1080p). Cat in ceea ce priveste producatorul, eu as alege varianta cea mai ieftina (diferentele de performanta sunt foarte mici).

| aXy99 a răspuns (pentru Flore_Alex_2001):

1050ti e decent, 1050 prea slab.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În momentul de față, cea mai bună alegere ca preț este GTX Ti 1050, versiunea cu 4 GB GDDR5, pe 128bit cu prețul undeva între 800 și 850 de lei.
Zona full-performance pentru gaming, la un preț decent (nu exagerat) este 1060, versiunea cu 6GB pe 192bit, prețul fiind între 1500 și 1600 de lei.

| XYZ02 a răspuns:

Nu e ideea ce recomandam noi, ideea e cat te duce pe tine bugetul.
Ai buget de 1050 iti cumperi 1050, ai buget mai mare iti cumperi ceva ce intra in bugetul tau.
Chiar si 1050 este foarte potent.
Acum la implementare nu prea conteaza ca e Inno3D sau ca e Asus, chipset-ul e acelasi, ca e o diferenta nesemnificativa la frecventa e altceva, dar mai mult de 2-3fps n-ai sa vezi.
Asa ca cel mai bine iti cumperi ceea ce iti permiti, apropo apare seria 2000 foarte curand, desi 2050 si 2050 TI s-ar putea sa apara cam tarziu.