| NVRE a întrebat:

As vrea sa instalez Tails OS pe un stick usb cu ajutorul aplicatiei Universal USB Installer (UUI) dar dupa ce selectez distributia dau browse pentru a gasi imaginea iso cu tails dar nu o gasesc.
In schimb gasesc doar o imagine mai veche cu kali linux.
Am incercat sa modific ascunerea fisierelor cu Folders Options dar nu am reusit.
Tin sa precized ca este introdus in locul corect.(iso-ul)

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

1. chiar nu imi dau seama, de unde stii tu ca e locul corect daca gaseste doar un iso vechi de kali
CUM AI DOWNLOADAT TAILS?!? ca au o procedura foarte tampita ca sa fie siguri ca nu te sparge cineva cu man in the middle, asa ca nu cumva ai luat iso via t0rrents?!? si s-a salvat intr-o cu totul alta parte?!?

2. faci pipi pe UUI, incearca rufus, e cel mai bun!

Bula
| Bula a răspuns:

Nici nu poti gasi imagine iso, fiindca formatul imaginii Tails este IMG.
Daca l-ai copiat de pe site-ul "tails.boum.org", atunci descarca-l inca odata de aici:
http://tails.boum.org/install/download/index.en.html
sau direct:
https://mirror.alpix.eu/......4-3.16.img